MikroBlogy

krátke správy o všetkom (len nie o ničom :-))
OBSAH
Servisné infošky
1405
článkov
Reklama

Penzión Šiška Zuberec sa nachádza na konci obce Zuberec - od nás je do Roháčov nabližšie! Ponúkame vám celoročné ubytovanie v peknom prostredí v blízkosti lesa.

OptoKlamy
Obrázky, z ktorých sa vám prekrížia oči a zakrúti hlava.

Geocaching

Volám sa Gendzo macher a toto je môj mikroblog o hľadaní geokešiek. Viac info o mojich geocaching aktivitách - gendzo-va geocaching stránka.

Geocaching a panika u autobusové zastávky

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 21.01.2014
Včerajšie Události dne na ČT1 (20.1.2014): Geocaching a panika u autobusové zastávky. "Miestnym obyvateľom neunikla schránka, ktorú sa traja mladíci pokúšali schovať na autobusovej zastávke. Bola to čierna tuba s magnetom... A tak zavolali pyrotechnikov." Keška je v dedine Loštice: GC4W0A4 - Cekarna u lisky Bystrousky. A ako povedal jeden z komentárov ku keške: Naposledy ju našiel pyrotechnik, avšak porušil pravidlá geocachingu, pretože si ju nevrátil späť. Odvtedy je keška dočasne nedostupná :-).
- diskusia (0)
Dobre1 Zle0

GC2W5G5 - GTB 100 Downhill Rohatka / Lanovka

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 12.01.2014
Dnes posledná keška na Kolibe. Miesto sme našli hneď, aj mi hneď bolo jasné kde asi bude, ale chvíľku nám trvalo, kým sme ju objavili. Super maskovanie, čo poviete?
Štartovacia rampa pre cyklistické zjazdy, v pozadí horná stanica Lanovky na Kamzík.
A takto je tá keška maskovaná, potvora jedna!
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC2W5N0 - GTB 003 Delostrelecka kaverna

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 12.01.2014
Dnes po obede sme sa vybrali von na malú prechádzku. A keďže vonku vlastne nie je čo iné robiť, hľadali sme aj nejaké kešky. tentokrát na bratislavskej Kolibe. (Ľudí pomaly viac ako v nejakom nákupnom centre...)

Túto kešku sme našli ľahko, bol tam práve aj nejaký iný keškár, ktorému sme ju vyfúkli priamo pred nosom. Alebo len čakal, kým prídu jeho detiská, aby im ju ukázal.
Chod do delostreleckého bunkra z roku 1914. Dnes už značne zasypaný.
- diskusia (1)
Dobre0 Zle0

GC4J11P - Krizova cesta Kycera - Lom

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 04.01.2014
Ďalšie skvelé miesto, ktoré sme objavili iba vďaka keškám. A to chodíme do Zuberca pravidelne - no značku "krížová cesta" na kraji asfaltky sme si doteraz nikdy nevšimli. Domorodci existenciu krížovej cesty pred nami úspešne zatajovali :-).
Začiatok krížovej cesty.
Miesto uloženie kešky.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC2PX2J - Kamenolom Jezova - Detva

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 02.01.2014
Kešku sme hľadali počas prechádzky nad Detvou. Osobne nemám rád kešky čo sú skryté v kope kamenia, hlavne keď je tam tých kameňov ako nasr*tých. Ale nakoniec sme ju našli :-). Teda, našiel ju Šimon.

Vyšli sme potom až úplne hore na samý vrch kameňolomu - škoda, že bola hmla, inak musí byť odtiaľ super výhľad na celú Detvu.

OUT: Žofka si vzala kinder panáčika - aby mala radosť + ja som vzal LuMiKon "kachličku"
IN: Iva mala vo vrecku kartičku NBS na prepočet SKK/EURO, čo sa nám zdala ako vhodná náhrada za kinder panáčika + ja som tam nechal svoje oficiálne SWG
Pohľad na umiestnenie kešky zvrchu.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC1N5HR - Pstrusa - 41°C

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 01.01.2014
Najprv sme ju hľadali priamo v Pstruši, ale rýchlo sme sa opamätali, keďže navigácia stále ukazovala cca 3km. Až potom sme zistili, že síce teplota bola nameraná priamo v Pstruši, je tu aj pamätný kameň, ale vraj už nie je prístupný a preto je pamätná tabuľa v susednom Vígľaši.
Po nájdení tabule keška získaná ľahko (našiel Ďuro), stačilo natiahnuť ruku na vrch dosky. Keďže už bola tma, keškovanie sme ukončili.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC2PG6M - Viglassky vlacik

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 01.01.2014
Prvá keška v roku 2014! Nájdená ľahko, aj miesto bolo v podstate jasné, no bolo sa treba trochu vláčiku pokloniť aby sme ju zbadali. Pomohol aj Dávid, ktorý posvietil mobilom... :-)
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC2R38F - Detvianske kríže

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 31.12.2013
Moja posledná keška nájdená v roku 2013. Detvianske maľované kríže sú naozaj pekné. Nájdené počas prechádzky s Ďurovcami.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC12D6Q - [2] Blumenau 1866: Vojenské zlyhanie Rakúska

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 26.12.2013
Dnes posledná keška. Už nám bola trochu zima a zdalo sa, že začína popŕchať, ale nakoniec sme sa predsa len vybrali ju pohľadať. Všimli si ju decká, no hore na strom som musel liezť ja :-). Našťastie práve vtedy veľmi nefúkalo. Ak je tá čerešňa zarastená lístím, nájsť ju je asi dosť ťažké. Takto v zime je to výhoda...
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

GC3DZH2 - Shopping cache Dúbravka

Kategória: Geocaching
Autor: Gendzo macher / Pridané: 26.12.2013
Druhá dnes odlovená keška je pri novom Tescu. Teda keška tam bola už v časoch, keď tam Tesco nebolo. Pred cca pol rokom nám tu vyrástol nový supermarket a keška ostala. Inak celkom ponurné miesto, takto na okraji Bratislavy, vedľa nejakej šerednej budovy - už som čakal, že na nás odkiaľsi vyskočí nejaký bezdomovec.

Nemali by bývať kešky na zaujímavých miestach? Kebyže som nejaký turista, tak ostanem fakt zhrozený. Načo sem niekto ťahá ľudí? Táto keška je vhodná fakt len do štatistiky...
Miesto uloženia kešky.
Nové Tesco na konci Dúbravky.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

 
>>>
Vyhľadávanie
Reklama
© Gendzo macher, 2014  |  www.mikroblogy.sk  |  admin@mikroblogy.sk