MikroBlogy

krátke správy o všetkom (len nie o ničom :-))
OBSAH
Servisné infošky
1405
článkov
Reklama

Penzión Šiška Zuberec sa nachádza na konci obce Zuberec - od nás je do Roháčov nabližšie! Ponúkame vám celoročné ubytovanie v peknom prostredí v blízkosti lesa.

OptoKlamy
Obrázky, z ktorých sa vám prekrížia oči a zakrúti hlava.

JogaMacher

Zaujímam sa o jogu. Teda nielen zaujímam :-), ale ju aj cvičím: YoGo!, Múdrosti z dnešnej hodiny jógy, Bodhi yoga, ... Aby som mohol občas niečo o joge aj napísať, prípadne pridať nejaké to video, spravil som tento samostatný blog. A sľubujem, že sem nebudem cápať všetky videá s cvičením, ktoré nájdem, ale iba tie, podľa ktorých sa dá zacvičiť aj niečo doma :-)

Joga v Ivanke pri Dunaji

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 28.08.2014
Moja prvá inštruktorka power jogy vôbec - Majka (kedysi cvičila v YoGo) má už teraz vlastnú stránku - www.yoga-maya.sk. Cvičí v Ivanke pri Dunaji, Bernolákove ale aj v Bratislave. Majku vám na základe vlastnej skúsenosti môžem len odporučiť - myslím, že vďaka jej prístupu som to po prvej hodine nezabalil a pokračujem v cvičení až doteraz. Preto ak máte chuť zacvičiť si power alebo ashtanga jogu, čeknite jej stránku pre viac info!
Yoga Maya | http://www.yoga-maya.sk/sk/Foto/Maria-bothova.htm
- diskusia (0)
Dobre4 Zle5

Na jednej nohe

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 14.04.2014
Až s vyvrtnutým členkom zistíš, k čomu je dobré mať natrénované pozície na jednej nohe, ako sú napríklad Ardha Chandrasana (Obrátený polmesiac), alebo Vrksasana (Strom). Práve vďaka nim teraz nemám problém stáť na jednej nohe aj niekoľko minút (napríklad pri umývaní zubov), alebo sa dokonca na jednej nohe zohýbať a naklánať :-).
- diskusia (0)
Dobre1 Zle0

Zrkadlá ;-)

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 20.01.2014
Ako zistíš, že bola dobrá hodina jogy? Keď sú na konci úplne zahmlené zrkadlá! Aspoň u nás v YoGo to takto funguje... ;-)
- diskusia (0)
Dobre1 Zle0

10 + 20 minút - videá na cvičenie

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 16.12.2013
Veľmi dobré videá na cvičenie powerjogy: Mala Yoga Studio

10min Yoga Flow Sequence

20min Detox Yoga Flow

- diskusia (0)
Dobre0 Zle3

Prečo power joga?

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 13.10.2013
Chcel som napísať niečo o tom, prečo cvičím power jogu. Tak som sa ale rozpísal, až som si uvedomil, že toho bude aj na viac dlhších článkov. Nuž som tomu spravil samostatnú časť na GENDZOvých stránkach. Prvý článok už je na svete: Prečo zrovna power joga?
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

Stojka na rukách

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 06.10.2013
V živote by si mal mať nejaký cieľ, za ktorým ideš. Respektíve, tých cieľov môžeš mať niekoľko: v práci, v rodine, v budovaní finančného zázemia, v ochrane svojho zdravia... Ja si dávam za cieľ, že sa chcem naučiť stojku na rukách (viď video dole). Neviem, či sa mi to poradí splniť do konca ruku 2014 (čo by som považoval za reálny termín). Vyžiada si to veľa tréningu a posilovania, na čo teraz žiaľ nemám dostatok času. Avšak nevadí, dôležité je, že sa chcem zlepšovať!
- diskusia (4)
Dobre4 Zle4

Partnerská jóga - level master

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 13.04.2013
A ako som sľúbil včera, dnes partnerská jóga level 2 :-)
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

Partnerská jóga - level basic

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 12.04.2013
Dnes partnerská jóga, level 1. (Zajtra bude level 2 :-)).
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

Twists

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 26.02.2013
Rozmýšľam ako preložiť "twists". Najlepší preklad ma napadá ako "skruty". Takže nasledujúce video bude práve o skrútených pozíciách.

Inak objavil som stránku, na ktorej nájdete kopec skvelých video-návodov na cvičenie - www.DoYogaWithMe.com.

Že prečo sem nedám niečo po slovensky, alebo aspoň česky? No dobre, ak mi také video v sk alebo cz pošlete, rád ho zverejním...

Na cvičení podľa YouTube je jedna srandovná vec. Ak treba v niektorej pozícii vydržať dlhšie a mne už dochádzajú sily, začnem premýšľať, že sa mi asi zasekol internet :-). Zrovna dnes sa mi to žiaľ stávalo dosť často...

Aha a prišiel som na jednu vec: Nie je efektívne cvičiť celé video zarovno s inštruktorom. Som potom totálne domotaný, hlavne keď nerozumiem čo vraví a som zrovna v pozícii, že ani nevidím na monitor. Lepšie je si najprv danú pozíciu pozrieť v kľude, video zastaviť, potom niekoľkokrát zacvičiť (naučiť sa ju) a zase pokračovať. Trochu dlhšie to trvá, má to však výhody do budúcnosti.
- diskusia (0)
Dobre0 Zle0

Jóga pre milovníkov vína

Kategória: JogaMacher
Autor: Gendzo macher / Pridané: 17.10.2012
Sranda musí byť, ale toto doma radšej neskúšajte :-).
- diskusia (0)
Dobre1 Zle0

 
>>>
Vyhľadávanie
Reklama
© Gendzo macher, 2014  |  www.mikroblogy.sk  |  admin@mikroblogy.sk